Olej z wiesiołka tłoczony na zimno 100ml - Olvita

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 38,88 zł

Cena regularna:

38.88
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Ol'Vita
Kod produktu: 5907591923228

Opis

Olej ten tłoczony jest na zimno z nasion wiesiołka dwuletniego. Jego nasiona są bogate w kwas gamma- linolenowy (GLA), który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. . Kwas GLA zawarty w nasionach wiesiołka pozwala uzupełniać niedobór enzymu Delta 6-desaturaza. Oddziaływanie zdrowotne Stosowany w profilaktyce i leczeniu miażdżycy, pomaga obniżyć poziom cholesterolu, zmniejsza groźbę powstawania zakrzepów (ma właściwości antykoagulacyjne). Stosowany w początkowych stadiach SM zmniejsza drętwienie i osłabienie kończyn. Znacznie pomaga w leczeniu łuszczycy, egzemie, trądziku i wielu chorób skórnych, wyraźnie poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci. Zwiększa ogólną odporność organizmu, leczy schorzenia alergiczne takie jak: astma alergiczna, nieżyt nosa i inne. Zmniejsza nadmierną aktywność u dzieci nadwrażliwych, pomaga w zespole napięcia przedmiesiączkowego, mastalgii (bolesność piersi), pomaga w leczeniu reumatyzmu i artretyzmu. Działa wspomagająco przy leczeniu chorób przemiany materii. Spożywanie oleju z wiesiołka wspomaga również odchudzanie. Dawkowanie: dorosłe osoby  dziennie 6-8 gramów oleju (można mieszać go z mlekiem lub innymi płynami bądź spożywać z posiłkami) a dzieci dawkę 3-4-gramową. Zastosowanie w kosmetyce Olej ten może być stosowany bezpośrednio na skórę, w tym celu należy 3-4 krople oleju wmasować opuszkami palców w oczyszczoną skórę twarzy. Masować skórę przez około 30 sekund aż do pełnego wchłonięcia. Olej stosuje się zarówno przy skórze suchej, łuszczącej się, atopowej, wrażliwej, dojrzałej (w kremach przeciw zmarszczkowych) jak i tłustej ze skłonnością do zanieczyszczeń. Olej z wiesiołka reguluje wilgotność, przemianę komórkową i pracę gruczołów łojowych, regeneruje, łagodzi swędzenia, poprawia elastyczność skóry. GLA jest prekursorem prostaglandyny (PGE1)  odpowiadającej za prawidłowy stan skóry. Brak GLA ( ilość maleje z wiekiem)oznacza zatem suchą, zwiotczałą skórę, skłonną do przedwczesnego marszczenia, przebarwień i podrażnień. Kwas gamma linolenowy zapewnia skórze właściwą odporność a zaaplikowany bezpośrednio w skórę, odmładza ją. Ma również kolosalne znaczenie w leczeniu różnego rodzaju dolegliwości skórnych (sucha skóra, podrażnienia, egzema, wypryski, łojotokowe zapalenie skóry, niektóre rodzaje łuszczycy itp.).

Charakterystyka:

Składniki: 100% oleju z wiesiołka tłoczonego na zimno z nasion wiesiołka dwuletniego

Sugerowana porcja: 1 łyżeczka

 

Wartość odżywcza

w 100 g produktu

W porcji: 1 łyżeczka (4g)

%RWS*

w porcji

Wartość energetyczna

3700kJ/

900 kcal

148 kJ/

36 kcal

2%

Tłuszcz

100 g

4 g

6%

w tym:

 

 

 

kwasy tłuszczowe nasycone

8,2 g

0,3 g

1,5%

kwasy tłuszczowe jednonienasycone

7 g

0 g

-

kwasy tłuszczowe wielonienasycone

84 g

3 g

-

Węglowodany

0 g

0 g

0%

w tym cukry

0 g

0 g

0%

błonnik

0 g

0 g

0%

Białko

0 g

0 g

0%

Sól

0 g

0 g

0%

Zawiera kwas GLA (gammalinolenowy): 9 g/100 g oleju

%RWS- Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej 8400 kJ/2000 kcal

Opakowanie zawiera 23 sugerowanych porcji produktu

Rodzaj opakowania: butelka z ciemnego szkła + nakrętka z niekapkiem

Dostępne pojemności: 100 ml, 250 ml, 500 ml

Zastosowanie: do bezpośredniego spożycia lub jako dodatek do chleba, surówek, sałatek, dipów, past oraz potraw gotowanych

Miejsce/Kraj pochodzenia: UE/Polska

Przechowywanie: w ciemnym chłodnym miejscu, po otwarciu opakowania w lodówce

Ze względu na przetwarzanie surowców alergennych w firmie Ol’Vita , produkt może zawierać: sezam, orzeszki arachidowe, orzechy (włoskie, macadamia, migdały)

Termin przydatności do spożycia: minimum 12 m-cy od wytłoczenia

WAŻNE! Oleje tłoczone na zimno, nieoczyszczone są produktami 100% naturalnymi, dlatego też partie produktów mogą różnić kolorem, smakiem i zapachem. Olej w niskiej temperaturze może mętnieć lub tężeć. Jest to zjawisko naturalne, w pełni odwracalne.

Producent: Olvita Gołuch sp.k.

Mysłaków 84 a, 58-124 Marcinowice

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl