Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Żywność, którą proponujemy w sklepie ekojemy.pl to przede wszystkim żywność ekologiczna. Z pewnością zdecydowana większość osób, które znalazły się na tej stronie wie czym jest żywność ekologiczna. Zdecydowana większość to oczywiście nie każdy. W związku z tym logicznym byłby wniosek że jest jakaś mniejszość, która nie wie czym jest żywność ekologiczna.

Pojęcie żywności ekologicznej ma swoją encyklopedyczną definicję ale można również spróbować wytłumaczyć to"łopatologicznie". Żywność ekologiczna powstaje zgodnie z określonymi w stosownej dyrektywie unijnej normami dotyczącymi maksymalnej dawki sztucznych środków ochrony roślin takich jak pestycydy, herbicydy i fungicydy także nawozy.

Z jednej strony jest ona dzięki temu ekologiczna w sensie nie wprowadzania do organizmu konsumenta zbędnych a nawet szkodliwych substancji chemicznych stosowanych w konwencjonalnej uprawie roślin. Z drugiej strony żywność taka jest ekologiczna gdyż jej wpływ na środowisko naturalne jest jak najmniejszy. Dzieję się tak, gdyż  z jednej strony chemiczne środki ochrony roślin zanieczyszczają środowisko naturalne a z drugiej strony wielkie monokultury w jakich często są uprawiane rośliny w konwencjonalnej uprawie są szkodliwe dla środowiska; zubożają róznorodność gatunkową fauny oraz flory na obszarach zajmowanych pod uprawy konwencjonalne.

W związku z tym wszystkim żywność ekologiczna jest zdrowa dla człowieka, który ją spożywa, korzystna dla środowiska naturalnego, nawet jeśli jest droższa od konwencjonalnej żywności to brak negatywnego oddziaływania na ludzkie zdrowie i środowisko naturalne dzięki czemu koszt żywności ekologicznej dla świata możemy zgodnie z rzeczywistością traktować jako minimalny.

To wszystko są powody, dla których zdecydowaliśmy się proponować Państwu w naszym sklepie właśnie taki a nie inny asortyment. Zależy nam na tym aby dawać Państwu możliwość zakupu organicznej żywności z certyfikatem ekologicznym w możliwie korzystnych cenach, krótkimi terminami dostawy, z długiem terminem przydatności oraz szeroką gamą możliwych form dostawy i płatności dzięki czemu zakupy w naszym sklepie powinny być lekkie, łatwe i przyjemne dla wszystkich z Państwa, którzy zechcą być naszymi świadomymi klientami.

ŻYWNOŚĆ